11.01.2019
KOWAL FINALIZUJE FAZĘ PILOTAŻOWĄ, AKTYWNIE SKUPIAJĄC SIĘ NA BIEŻĄCYM NADAWANIU CERTYFIKATÓW DO ŚRODOWISKA PRODUKCYJNEGO (PRD) SYSTEMU WERYFIKACJI AUTENTYCZNOŚCI LEKÓW (PLMVS)

Krajowa Organizacja Weryfikacji Autentyczności Leków (Fundacja KOWAL) jest odpowiedzialna za stworzenie europejskiego systemu baz danych – poprzez który apteki, hurtownie, szpitale oraz inne podmioty dostarczające leki pacjentom będą dokonywać weryfikacji autentyczności produktów medycznych przed ich wydaniem.
W ramach systemu weryfikacji autentyczności leków serializowanych, który zacznie obowiązywać od 9 lutego 2019 r. został utworzony pilotaż, by zweryfikować funkcjonalności systemu. Do pilotażu zgłosiła się przewidziana pula użytkowników.
Aktualnie Fundacja KOWAL finalizuje fazę pilotażową i nie będzie przyjmować nowych zgłoszeń o nadanie dostępu do środowiska testowego, aktywnie skupiając się na bieżącym nadawaniu certyfikatów do środowiska produkcyjnego (PRD) systemu PLMVS.
Z myślą o podmiotach, które nie uczestniczyły w pilotażu Fundacja KOWAL przygotowała materiały instruktażowe:
- Materiały video znajdują się na kanale Fundacji KOWAL m.in.:
- W wideo prezentującym instruktaż pobierania certyfikatu do środowiska produkcyjnego systemu PLMVS.
- Materiał nt. weryfikacji autentyczności leków serializowanych pokazuje, jak procedura ta będzie przebiegać, począwszy od dnia 9 lutego 2019 r., kiedy zacznie obowiązywać.
- W broszurze “Dyrektywa Fałszywkowa – realizacja wymogów unijnych przez użytkowników końcowych” znajda Państwo informacje na temat:
- przepisów Dyrektywy Fałszywkowej, wchodzącej w życie 9 lutego 2019 r.,
- roli Krajowej Organizacji Weryfikacji Autentyczności Leków (Fundacji KOWAL),
- charakterystyki procesu serializacji,
- weryfikacji autentyczności leków serializowanych przez podmioty uprawnione lub upoważnione do dostarczana produktów leczniczych pacjentom,
- procesu rejestracji Użytkowników Końcowych i podłączenie do systemu PLMVS.
- Materiał informacyjny „Certyfikacja kroki” opisuje szczegółowo jak będzie wyglądał proces nadawania certyfikatów do środowiska produkcyjnego. Generowanie certyfikatu do środowiska produkcyjnego (PRD) odbywać się będzie dwuetapowo.
- Kompendium wiedzy w postaci odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania FAQ prezentuje interesujące Państwa informacje.
- Podczas webinarów Fundacja KOWAL prezentuje:
- informacje na temat Dyrektywy Fałszywkowej,
- zadania Fundacji KOWAL,
- przebieg wdrożenia w Polsce,
- instruktaże dla Użytkowników Końcowych.
Prowadzi sesje pytań i odpowiedzi.
Najbliższy webinar odbędzie się 18 stycznia o godz. 10.00.
Wszystkich zainteresowanych Fundacja KOWAL zaprasza do zakładki AKTUALNOŚCI, gdzie publikuje bieżące informacje na temat serializacji.